Головна

Про школу

Методична робота

Виховна робота

Краєзнавча сторінка

Учнівська сторінка

Гостьова книга

 

Методична робота в Косенівській ЗОШ I - III ступенів

 

Навчальний предмет

За курс початкової освіти

Українська мова  Читання  Математика  Природознавство  Я і Україна  Образотворче мистецтво  Трудове навчання  Основи здоров'я

За курс основної і середньої освіти

Українська мова і література  Світова література  Німецька мова  Математика  Інформатика  Історія  Правознавство  Природознавство  Біологія  Географія  Фізика  Хімія  Образотворче мистецтво  Фізична культура  Трудове навчання  Креслення  Основи здоров’я  Захист Вітчизни  Російська мова

 
 

Креслення (за курс основної освіти)

 
 

Зміст

Урок. Креслення в системі прямокутних проекцій. Вигляди.

 

 

Урок. Креслення в системі прямокутних проекцій. Вигляди.

Урок креслення у 8 класі

Тема уроку: Креслення в системі прямокутних проекцій. Вигляди.

Мета уроку:

освітня: навчити учнів виконувати три проекції об'ємної деталі

виховна: виховання акуратності;

розвитку: логічного та аналітичного  мислення, просторової уяви.

Тип уроку: лекція.

Обладнання та засоби навчання: підручники, моделі.

ХІД УРОКУ

1. Організаційна частина. (5 хв)

1.1. Перевірка наявності учнів.

1.2. Перевірка готовності учнів до занять.

2. Формування нових знань. (25 хв; фр.)

2.1. Актуалізація опорних знань учнів.  

2.2. Повідомлення теми та освітньої мети.

2.3. Перелік питань до розгляду.

1) Методи проеціювання.

В основу побудови зображень на креслення покладено метод проеціювання. Проеціювання нагадує утворення тіні предмета.

Утворення зображення предмета на кресленні уявними проеціюючими променями називають проеціювання.

Утворене методом проеціювання зображення предмета на площині називають проекцією. Є декілька методів проеціювання.

Центральне проеціювання – проеціюючі промені виходять з однієї точки і зображення утворюється із спотвореними розмірами.

Паралельне косокутне проеціювання – проеціюючі промені паралельні , але падають на площину проекцій не під прямим кутом.

Паралельне прямокутне проеціювання - проеціюючі промені паралельні і перетинають площину проекцій під прямим кутом.

Утворена на площині проекція дає уявлення про форму плоского предмета. На кресленні проекцію доповнюють розмірами.

2) Проеціювання на дві площини проекцій.

Одна проекція не завжди однозначно визначає форму зображуваного предмета. Це називають невизначеністю форми об'ємного предмета за однією проекцією. Тому, щоб одержати уявлення про форму об'ємного предмета, проеціювання виконують на дві площини проекцій: горизонтальну Н і вертикальну V. Вертикальну площину проекцій називають фронтальною. Площини проекцій у просторі розміщені під прямим кутом одна до одної. Лінію перетину цих площин (її позначають х) називають віссю проекцій.

Проекція предмета на горизонтальну площину проекцій називається горизонтальною проекцією. Проекція предмета на фронтальну (вертикальну) площину проекцій називається фронтальною проекцією.

Утворені дві проекції предмета розташовані у просторі в різних площинах. Щоб дістати креслення предмета на площині, обидві площини проекцій суміщають в одну. Для цього горизонтальну площину повертають так, щоб вона збігалася з фронтальною площиною.

3) Проеціювання на три площини проекцій.

Дві проекції предмета — горизонтальна і фронтальна — досить повно та однозначно визначають на кресленнях форму багатьох предметів, але не всіх. На рисунку показано дві проекції, які відповідають одночасно декільком предметам. Значить, і за двома проекціями не завжди можна точно уявити форму предмета.

Щоб побудувати креслення, за яким можна уявити єдиний образ зображуваного предмета, користуються трьома площинами проекцій. Третя площина проекцій має назву профільна , має позначення W. Вона одночасно перпендикулярна до фронтальної та горизонтальної площин. Всі площини утворюють тригранний кут, який нагадує частину куба. Перетин площин утворює осі проеціювання: x, y, z. Деталь розміщують всередині куба і, розглядаючи деталь з трьох боків,  за допомогою проеціюючих променів утворюють проекції на всіх трьох площинах.

4) Вигляди.

Вигляд - це зображення повернутої до спостерігача частини предмета. На фронтальній площині розміщується вигляд спереду, на горизонтальній – вигляд зверху, на профільній – вигляд зліва.

3. Підведення підсумку заняття. (10 хв)

3.1. Аналіз помилок. Оцінювання роботи учнів.